STÜDYO LED EKRAN

Stüdyo Led Ekran Hakkında;

Led ekranlar; bilgisayar ve haberleşme teknolojileri kullanılarak üretilen, mikro elektronik görüntü sistemleridir. Monitör ve projektörlerden farklı olarak dış mekanlarda güneş ışığında görüntü kalitesi bozulmadan çalışıp görüntünün algılanabilmesini sağlamaktadır. Görüntüsünün net olması, çözünürlüğünün iyi olması ve uzun süreli kullanım için ideal olması yönüyle reklam ve eğlence sektörünün tercih sebebi olmaktadır. Led ekran teknolojisi kullanılmaya başlandığından beri rağbet görmekte olup, firmaların reklam ihtiyaçlarını giderdikleri en popüler yöntem olmayı başarmıştır. Aralıksız olarak reklam imkanı vermesi ve maliyetli olmaması yönüyle tercih sebebidir. Stüdyo led ekranları da büyük çaplı ve kaliteli olması yönüyle dikkat çekicidir.

Stüdyo Led Ekran Özellikleri Nelerdir?

Stüdyo led ekranlar tamamen stüdyolara uygun olacak şekilde dizayn edilmiştir. Sadece stüdyolar için değil farklı iş alanlarında da farklı amaçlar için tercih edilebilmektedir. Duvara monte edilerek ya da beton içine gömme olarak kullanılabilmektedir. Stüdyo led ekran seçenekleri farklı ölçülerde istenilen modele uygun olarak hazırlanmaktadır. Stüdyolara özel olarak hazırlanan led ekranlar, dış mekan led ekran sistemlerine nazaran gün ışığının yoğun olmadığı ortamlarda daha başarılı sonuçlar vermektedir. Her led ekranda olduğu gibi stüdyo led ekranları da pikseller arasındaki mesafeye göre kategorilere ayrılmaktadır. Stüdyonun büyüklüğü de göz önünde bulundurularak izleme mesafesi doğru hesaplandığında led ekranlarda doğru piksel aralığına karar verilmiş olunur. Led ekranlarında pikseller arasındaki mesafe görüntü kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir. Uzak mesafeden izlenecek olan led ekranların piksek aralığı p8 veya p10 gibi aralıklarda olması yeterli gelmektedir. Daha yakın mesafelerde de p2 ya da p4 aralığında olması idealdir. İzlenme mesafesine göre piksel hesabı yapmak kaliteli görüntü alınabilmesi için oldukça önemlidir.

 

Stüdyo Led Ekran Fiyatları Nedir?

Tercih edilecek olan led ekranların kurulacak alan özelliklerine uygun seçilmesine özen göstermek gerekmektedir. Daha iyi sonuç alınabilmesi için ne kadar büyüklükte olacağı ve kurulumunun nasıl gerçekleştirileceği, alanında uzman kişiler tarafından kararlaştırılmaktadır. Stüdyo alanlarında kamera ışıklarının karşısında kullanılan stüdyo led ekranların, sorunsuz çalışabilmesi ve daha net bir görüntü sağlayabilmesi için yenileme frekansının dış mekan ledlerinden farklı olarak 2000 herts olması gerekmektedir. Stüdyo led ekran fiyatı piksel sayısına bağlı olarak elde edilen görüntü kalitesine göre farklılık göstermektedir. Led ekranların kalitesini artıran bir diğer etken de ekranın ebatıdır. Piksel aralığı fazla olan bir led ekranda görüntünün iyi olabilmesi için izleme mesafesinin fazla olması ve ekran boyunun da büyük olması gerekmektedir. Düşük piksel aralığında yakından izleme imkanı daha yüksektir. Stüdyo led ekran fiyatları düşük enerji tüketimi ve kusursuz görüntü sağlaması göz önünde bulundurulduğunda gayet makuldür. Pratik kurulumu ve dayanıklı olmaları da ayrı bir avantajdır. Stüdyo alanlarında tercih edilmesi yönüyle yakın mesafede görüntüsü kaliteli ve yenileme hızı yüksektir.

Teklif İste