STADYUM LED EKRAN

Stadyum Led Ekran Hakkında;

Stadyum led ekran; basketbol, futbol, voleybol gibi spor karşılaşmalarının yapıldığı alanlarda kullanılan ve reklam yayınlarının sağlandığı led ekran teknolojileridir. Ekranlar, en iyi görüntüleri sunabilmek adına panellerin birleştirilmesi sonucu oluşturulmaktadır. Led ekran ölçüsü sahanın boyutu, reklam alanı ve seyirciyle ekran arasındaki mesafeye göre farklılık göstermektedir. Stadyum led ekranı istenilen uzunlukta talep doğrultusunda hazırlanabilmektedir. Hızlı bir şekilde reklam yayını ve müdahale yapılabildiği için spor sahalarında en çok tercih edilen led teknolojisidir. Günümüzde de pek çok saha da ve spor salonlarında bu led ekran sistemi kullanılmaya başlanmıştır. Sahanın üzerinde ya da çevresinde yer alan bu led ekranlar genellikle reklam panosu olarak kullanılmaktadır.

Stadyum Led Ekran Nedir?

Stadyum led ekran; maç skorunu gösteren led ekranlar ve saha etrafını çevreleyen led ekran panoları olmak üzere iki çeşittir. Kolaylıkla güncellenmesi ve bilgiyi anlık olarak ekrana yansıtabilmesi yönüyle, takımların amblemlerinin ve skorlarının gösterildiği skorboard olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra saha içerisindeki canlı pozisyonlarının görüntülenmesi ya da tekrarını seyirciye aktarabilmek gibi özelliklere de sahiptir. Bu sebeple en çok tercih edilen led ekran teknolojileri arasında yer almayı başarmıştır. Saha kenarlarında bulunan led ekranlar da genellikle tanıtım ve reklam için tercih edilmektedir. Bu led ekranlar sayesinde oldukça yüksek gelirler elde edilmektedir. Saha kenarında bulunan led ekranlar dışarıda bulunmaları sebebiyle darbe almaya müsait olduğu için oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Led ekranların kullanılmadığı dönemlerde gerek skor sonuçları gerekse oyuncu değişiklikleri manuel olarak kartona yazılarak gösterilirdi. Stadyum led ekranlar sayesinde bu ilkellik ortadan kalkmış, dijital bir döneme geçiş söz konusu olmuştur. Görüntünün kaliteli bir şekilde ekrana yansıması sonucunda tüm reklamlar en net görüntüsüyle seyirciye ulaşmış olacaktır. Stadyumlarda da led ekranlar sayesinde reklamlar peş peşe geçmektedir ve her bir reklamın izleyiciye yüksek bir çözünürlükle ulaşması çok önemlidir.

 

Stadyum Led Ekran Fiyatları Nelerdir?

Stadyum led ekran fiyatları panel kalitesi ve tercih edilen ekran boyutuna göre farklılık göstermektedir. Teknolojinin gelişmesi sonucu sıklıkla karşımıza çıkan led ekran teknolojileri enerji tasarrufu, kullanım kolaylığı gibi avantajları sebebiyle reklam sektörünün vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştır. Sadece futbol için değil; basketbol, voleybol ve hentbol gibi pek çok farklı spor alanlarına uyum sağlayan led ekranlardır. Hem stadyum gibi dış mekanlara uyum sağlayabildiği gibi kapalı spor salonları gibi iç mekanlarda da led ekranlar tercih edilebilmektedir. Stadyum led ekranlarında takımların amblemleri ve maç skorlarının yer alması gerektiği için standyum led ekran sistemleri pratik bir şekilde güncellenerek skorboard olarak da kullanılabilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda stadyum led ekran fiyatı da değişmektedir. Tek bir panel satın alınabileceği gibi, birden fazla panel birleştirilerek de daha büyük led ekranlar elde edilebilmektedir.

Teklif İste