LED ekran teknolojisinde sürekli olarak yeni ürünler ile karşı karşıya kalıyoruz. Çıkan ürünlerin her biri geçmişteki ürünlere ek özelliklere sahip oluyor ve bazı sektörler için muhteşem çözümler sunabiliyorlar. Transparan led ekran olarak isimlendirilen ürünler de günümüzde bu etkiyi ortaya çıkarmış durumda. Tasarlanan bu LED ekranların piyasaya sürülmesinin ardından tüm reklam şirketleri bu ürün üzerinden yenilikçi reklam fikirleri üretmeye başladılar. Bunda çok başarılı olan firmaları rahatlıkla görebiliyoruz.

Transparan ya da şeffaf led ekran teknolojisinde adından da anlaşılabileceği gibi ekran ışığı belirli oranda geçiren bir yapıda oluyor. Ekranların montaj işlemleri yapıldıktan sonra hala arka planda kalan duvar ya da farklı dış cepheleri görmek mümkün. Özellikle camdan imal edilen duvarların üzerinde kullanımında harika etkiler ortaya çıkıyor. %70 ile %95 arasında değişen oranlarda şeffaflaştırılan ekranlar ile camdan imal edilen alanlarda da harika reklamlar sunmak mümkün hale geldi.

Transparan LED Ekranlar ile Yenilikçi Reklam Stratejileri

İş merkezleri, büyük ofisler, galeriler ve daha birçok önemli yapıda tamamen cam kullanılarak tasarlanan dış cephelerle karşılaşıyoruz. Bu tercihler hem cam cephelerin estetik açıdan harika durması hem de iç kısmın maksimum seviyede ışık alması için yapılıyor. Ofiste uzun saatler geçiren çalışanlar her zaman gün ışığından maksimum oranda fayda sağlayarak iş günlerini tamamlıyorlar. Galeriler gibi bazı işletmelerde de bu cam cepheler sayesinde iş kısımda bulunan ve satışa hazır ürünler dışarıdan da görülmüş oluyor.

Geçmiş dönemlerde bu yapıların üzerinde bir reklamcılık faaliyeti göstermek son derece zordu. Çünkü eklenecek olan LED ekranlar ya da farklı reklamcılık araçları görüntüyü tamamen kapatıp ve gün ışığının gelmesini engelliyordu. Dış cephesi resmiyette tamamen camla kaplı olan yapılarda bu uygulamaları yapmak yasal olarak da sorun yaratıyordu. Çünkü artık bina cepheleri cam değil farklı bir malzemeye dönmüş oluyordu.

Reklamcılık sektörünü bir anda değiştiren transparan led ekran teknolojisi hayata geçti ve artık bu sorunlar ortadan kalktı. Artık cam cepheler şeffaf LED ekranlar ile kaplanarak burada görüntü paylaşımı yapılabiliyor. Böylece hala iç kısmına ışık girmeye devam ederken cam yapı tamamen bozulmamış oluyor. Yapı estetiğinde de bozulmalar yaşanmıyor. Tüm bunlara ek olarak yasal açıdan da bir sorun ortaya çıkmıyor.

İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da ya da yüksek katlı yapıların tercih edildiği diğer şehirlerimizde binanın tamamının tek bir firmaya ait olduğunu sıklıkla görüyoruz. Böyle durumlarda firmalar ancak yapıların en üst kısımlarına isimlerini ekleyebiliyordu. Bazı durumlarda da şeffaf pankartlar ile camlar kaplanarak reklamcılık faaliyetlerine devam edilmek için çaba sarf ediliyordu. Artık şeffaf led ekran teknolojisi sayesinde bütün bu yapılarda sürekli olarak reklamcılık faaliyetleri uygulanabilecek. İstenirse reklamlar her gün farklı olacak ve sürekli hareketli görüntüler ile insanların karşısına çıkılacak. Çok yüksek yapılar olduğundan çok uzak mesafelerden dahi insanların dikkatini çekmek mümkün hale gelecek.

Bunların dışında ofislerin iç kısmı da artık bir reklam alanı haline geliyor. Cam bölmeler ile ayrılmış olan ofisler ya da fabrikalarda bu alanlara LED ekranlar konarak reklamcılık faaliyetlerine devam edilmesi sağlanabilir. İstenildiğinde bu ekranlardan eğitim videoları yayınlamak da mümkün olacak.

Teklif İste