LED ekranlarda teknolojide yaşanan gelişimlerle birlikte büyük değişimler yaşanmaya başlandı. Geçmiş yıllarda belirli boyutlarda ve özelliklerde üretilen LED ekranlar artık çok daha yenilikçi bir görüntü ile karşımıza çıkıyor. Transparan led ekran modelleri bunun en net kanıtı. Geçirgen bir arka plan üzerinde yayın yapan transparan LED ekranlar ile muhteşem bir görüntü elde edilmesi mümkün. Hem iç hem de dış mekanlarda tercih edilebilen bu LED ekranların fiyatları da uygun düzeylerde.

LED ekranların yeni üyesi olan transparan led ekran modelleri herkesin dikkatini çekmeyi başarırken yüksek teknoloji kullanılarak hizmete sunulan bir ürün olarak görünmesi yüksek fiyat beklentilerini beraberinde getiriyor. Ancak üretici ve satıcılar için bu ürünler birçok yönden daha avantajlı olan ve gayet uygun fiyatlarla satılabilen ürünler. Belli başlı etmenlere bakılıyor olsa da genel olarak ekonomik seçenekler olarak bu ürünler karşımıza çıkıyor.

Transparan LED ekranların fiyatlandırma stratejilerinin başında ekran boyutları gelmekte. Ekran boyutları arttığında buna paralel olarak maliyetler de artış gösteriyor. Sürekli olarak aynı oranda ışık kaynağı kullanıldığından maliyetler düzenli bir biçimde artmakta. 2 birim led ekran için ödenen ücret ile 6 birim boyutundaki led ekran için ödenen ücretler arasında tam 3 kat fark bulunuyor. Tabi ki ekran boyutları büyüdükçe üretici firmaların yapabileceği indirimler bu hesapların dışında tutulmakta.

LED ekranlarda ikinci önemli etmen piksel aralığı. Piksel aralığı ne kadar düşükse ekranda o kadar çok ışık kaynağı bulunuyor. Bu ışık kaynaklarının her biri ekstra maliyet olacağından fiyatlar çok yüksek çıkabilmekte. Ancak transparan led ekran modelleri hali hazırda geçirgen yapılı olduğundan piksel aralığını çok yükseltmek doğru bir tercih değil. Olabildiğince kaliteli ve düşük pikselli LED ekranlara yönelmek gerekli.

Transparan LED Ekran Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Transparan LED ekranlar çok büyük ebatlarda dahi yapılabiliyor. Bu ürünler çelik konstrüksiyon üzerine monte şekilde çalışmakta. Bazen yere monte edilen modelleri de görmemiz mümkün. Kurulumunda kullanılan malzemeler ne olursa olsun bu ürünleri kolaylıkla taşıyor. Çünkü transparan LED ekranlar her zaman düşük ağırlığa sahip ürünler olarak karşımıza çıkmakta.

Bu LED ekranları alırken piksel aralığının düşük olmasına çok dikkat etmeniz gerekli. Farklı transparan led ekran üreticilerinden fiyat alırken hemen daha düşük fiyat veren markaya yönelirseniz ciddi bir hata yapabilirsiniz. Çünkü her zaman piksel aralığını göz önünde bulundurmanız ve bolca ışık kaynağı kullanılan ürünleri tercih etmeniz gerekli. Aksi halde net bir görüntü ile karşılaşmanız çok zor olacak.

Piksel aralığının düşük olması kaliteli bir görüntünün ortaya çıkmasında yeterli olmamakta. Bunun yanında LED ekranların canlılığının da üst seviyede olması gerekli. Aynı piksel aralığında olduğu gibi canlılıkta da yetersiz bir kalitede ürün seçilirse transparan led ekran kullanımı çok zor bir hale gelebiliyor. Bu yüzden canlı renklere sahip ürünlere yönelmek daha doğru olacak.

Son olarak fiyatları göz önünde bulundurmanız gerekli. Fiyatlandırma yaparken yukarıdaki etmenlere dikkat ederek tercihlerinizi yapabilirsiniz. Ürünleri birbirinden iyi ayırmanız gerekli. Buna ek olarak her zaman üretici firmalara da yönelmeniz gerekiyor. Aksi halde aracı firmalara ekstra ücretler ödemeniz gerekecek. Bu hatalara düşmeyerek çok kaliteli LED ekranları çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Teklif İste