TRAFİK BİLGİ LED EKRANI

Trafik Bilgi Led Ekranı Nedir?

Monitör ve projektörlerin dış mekanlarda, özellikle gün ışığında istenen görüntüyü vermemesi durumda led ekran teknolojisi kullanılmaya başlanmıştır. Led ekranın bu kadar fazla tercih edilmesinin en önemli nedeni ise yüksek ışık gücüne sahip olması ve görsel ürünlere göre daha uzun ömürlü olmasıdır. Led ekranın başka bir avantajı ise ışık kaynağında kontrol edildiğinde verimin yüksek oranda olmasıdır. Açık havada tercih edilen ledlerin önünde cam gibi bir koruma olmadığı için yansıma yaparak görüntüyü kısıtlamamaktadır. Başta otoyollar ve üst geçitler kullanılmak üzere, trafikte yol durumunun ve trafik bilgilerinin senkronize bir şekilde uzaktan yönetim sistemiyle sürücülere iletilmesi için trafik bilgi led ekranları tercih edilmektedir.

Trafik Bilgi Led Ekranı Nedir?

Şehir trafiklerinde en başından beri trafik levhaları kullanılmaktadır. Bu levhalar sürücüleri ve yayaları bilgilendirmek için oldukça önemlidir. Günümüzde de trafiğin her alanında bu levhalarla karşılaşmak mümkündür. Şehir trafiklerinin kalabalıklaşması ve dolaylı olarak araç sayılarının artmasıyla birlikte tabelalar sürücülerin gözünden kaçmaya başlamıştır.Bu sorunun önüne geçebilmek adına trafik levhalarının ışıklandırıldığı görülmektedir. Burada da devreye trafik bilgi led ekranı girmektedir.

Led ekranlar sıradan levhalara kıyasla hem gece hem de gündüz daha net görülebilmektedir. Trafik bilgi led ekranları darbelere ve kötü hava koşullarına dayanıklı olmasıyla bilinmektedir. Hem aydınlıkta hem de karanlıkta sürücülerin dikkatini çekmeyi sağlayarak, gözden kaçan levhaların yerine ideal bir alternatif olmayı başarmıştır. Bu sebeple artık sıradan trafik levhaları yerine trafik bilgi led ekranları tercih edilmektedir. En dayanıklı ve en iyi çözünürlükteki levhalarına Fenova Led Teknolojileri aracılığıyla ulabilirsiniz.

 

Trafik Bilgi Led Ekranı Çeşitleri Nelerdir?

Trafik bilgi led ekranı; vms bilgi ekranları, radar göstergeleri, hız limiti görüntüleme ve trafik uyarı göstergeleri gibi farklı çeşitlere sahiptir. Vms bilgi ekranları gerek şehir içi gerekse şehir dışı belirlenen noktalara yerleştirilerek bilgi mesajları, hava koşullarına bağlı olarak sürücülerin uyarılması ve yol durumu hakkında bilgi verilmesi gibi sebeplerle kullanıldığından oldukça önemlidir. Trafik bilgi ledleri konulacak olan yere göre ışıklı ve ışıksız ya da farklı dış kasaya sahip olacak şekilde de üretilebilmektedir. Trafik bilgi led ekranı fiyatları tercih edilecek modele göre değişmektedir. Led ekranlar farklı piksel aralıkları baz alındığında geniş ürün yelpazesine sahiptir. Talep edilen boyutlara göre hazırlanması mümkündür. Radar göstergeleri sayesinde hız limitini görüntüleme, ölçülen araç hızını gösterme, trafik işaretlerini gösterme; kamera sistemi ile de, limit aşımı sonucunu kayıt altına alarak gps aracılığıyla ilgili birime iletmeye yardımcı olmayı sağlamaktadır. Üretimi talep edilen boyutta yapılmakta olup, trafik bilgi led ekranı fiyatı da boyutlarıyla doğru orantılı olarak değişmektedir. Trafik led ekranları sayesinde sürücülere trafik kurallarına uymaları gerektiği ya da yolun yağışlı ya da kaygan olduğuna dair gps yoluyla bilgi verilmektedir.

Teklif İste