LED ekranlar artık her sektörde tercih edilen ve birçok sorunu tek başına çözmeyi başaran teknolojiler olarak görülüyor. Çok büyük alanlarda sürekli olarak farklı harcamalar yapılması yerine tek bir dev LED ekran alıp oradaki görüntü organize ediliyor. Hareketli görüntülerin paylaşılabilmesi, gündüz vakitlerinde de yüksek görüntü kalitesi yakalanması ve çok düşük enerji tüketimlerinin olması LED ekranları her zaman ön plana çıkarıyor.
Dünyanın her noktasında olduğu gibi ülkemizde de led ekran kullanım alanları çok fazla gelişim gösterdi. Artık yüzümüzü çevirdiğimiz her yerde bir LED ekrana rastlamamız mümkün oluyor. Şu dönemde LED ekranların sıklıkla kullanıldığı devasa yapıları;
• Alışveriş merkezleri,
• Konser ve eğlence alanları,
• Kamu binaları,
• Stadyumlar,
• Havalimanları, şeklinde sıralamak mümkün.

Dev LED Ekranlar İle Yaratıcı Projeler

Alışveriş merkezleri her zaman led ekran kullanım alanları arasında yer aldı. Ancak ilk etapta içerideki mağazalarda LED ekranlara rastlıyorduk. Günümüzde ise alışveriş merkezlerinin tüm duvarları devasa LED ekranlar ile kaplanmaya başladı. Artık bu LED ekranlar ile alışveriş merkezleri tam anlamıyla bir cazibe merkezine dönüştü. Bir AVM’nin yanından geçerken LED ekranlar insanları adeta içeriye davet ediyor ve çok büyük etkiler yaratıyorlar. Gelecek dönemde AVM’lerin en küçük duvarlarının dahi LED ekranlar ile kaplandığını görmemiz son derece olası duruyor.
Konser ve eğlence alanlarında LED ekran kullanımı ise birçok sorunun önüne geçmiş oldu. İlk olarak konserde sanatçıların arkaları LED ekranlar ile kaplandı ve böylece görsel şölen katlanarak büyüdü. Artık sürekli olarak şarkılara göre renk ve görüntünün değiştiği devasa LED ekranlar ile harika bir şov sunulabiliyor. Bunun yanı sıra izleyiciler için kurulan ekranlarla da on binlerce kişinin takip ettiği şovları herkes çok yakından izleme fırsatını yakalıyor. Bunu sağalan da dev LED ekranlar oluyor.
Kamu binaları da artık led ekran kullanım alanları arasındaki yerini almış durumda. Adliyelere gittiğimizde dev ekranlarda insanların yönlendirildiğini ve karışıklığın önüne geçildiğini görüyoruz. Bunun yanı sıra belediye binalarında da hem yapılan projelerin tanıtıldığı hem de insanların yönlendirildiği harika LED ekranlar yer alıyor.

Dev ekranlardan bahsedildiğinde akla gelen ilk alanlardan bir tanesi stadyumlar. Ülkemizde şampiyon olan takımların kutlamalarda he zaman dev LED ekranları kullandığına şahit oluyoruz. Ancak bunun dışında stadyumların dış duvarları da artık LED ekranlar ile kaplanıyor. Böylece istendiğinde rengi değişebilen ve günün önemini insanlara aktararak onları çok daha motive bir hale getiren stadyumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Stadyumların içerisinde yer alan nispeten küçük ekranlarla da binlerce kişinin yönlendirilmesi yapılıyor. Statların 6-7 dakika gibi çok kısa sürelerde boşalabilmesinde LED ekranların rolü çok fazla.
Dev led ekran kullanım alanları arasında bir diğer bölge olarak havalimanlarını söyleyebiliriz. İstanbul tüm dünya için önemli bir lokasyon olduğundan gün içerisine yüzlerce uçak inip kalkıyor. Böylesi bir havalimanının da küçük ebatlarda olması düşünülemez. Yeni inşa edilen havalimanının da bu özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Havalimanının her noktasına inşa edilen LED ekranlar sayesinde hem reklam yapılabiliyor hem de insanların uçaklarına olabildiğince kısa sürede ulaşması sağlanıyor.

Teklif İste