Led ekran teknolojileri günümüzde reklamcılık sahasında yaygın olarak tercih edilen yöntemlerden biridir. Gerek açık alanlarda gerekse kapalı alanlarda tercih edilen led ekran sistemleri, etkin bir pazarlama yöntemi olması yönüyle oldukça avantajlıdır. Küçük ve büyük farketmeksizin tüm işletmelerde tercih edilen led ekran teknolojileri, günümüzde daha çok mağazacılık sektöründe aktif olarak kullanılmaktadır.

Led Ekran Sistemleri Neden Tercih Ediliyor?

Markalar, ürün ve hizmetlerini başarılı bir şekilde hedef müşteri kitlesine tanıtabilmek için belli pazarlama araçlarını tercih ederler. Bu pazarlama yöntemlerinden birisi de, led ekran teknolojisidir. Led ekranlar, devasal ekranlar olması yönüyle kişilerin kolaylıkla ilgi odağı olmasını başarır. Led ekranlar, iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olarak karşımıza çıkarlar. İç mekan led ekranlar, kapalı alanda kullanıma uygun şekilde tasarlanır. Dış mekan led ekranlar ise olumsuz hava koşullarına uyum sağlayıp üstün performans gösterecek şekilde tasarlanır. Ekran çözünürlüğü ve ekran boyutlarıyla dikkat çekmeyi başaran led ekranlar, günümüzde birçok sektör tarafından tercih edilir. İç mekanda tercih edilen led teknolojileri, sektöre dair bilgi veren ekranlardır. Hedef müşteri kitlesi, led ekranlar sayesinde ilgili markanın sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Sezona dair kampanya ve indirim bilgilerinin de yer alabildiği led ekranlar, kişilerin en çok dikkat ettiği alanlardır.

Şehir merkezlerinde ise totem led ekran olarak bilinen led teknolojileri tercih edilir. Devasal ekranlar olan bu led teknolojileri, dış mekan led ekran kategorisinin bir parçasıdır. Hem gün ışığında hem de karanlıkta üstün performans gösteren led ekranlar, uzak mesafeden kolaylıkla fark edilebilen ürünlerdir. Dış mekan led ekranlar; alışveriş merkezleri, havaalanı, şehir meydanları, stadyumlar, konser alanları, metrolar ve gösteri merkezleri gibi birçok yerde tercih edilir. İşletmelerin profili hakkında detaylı bilgi verip güven sağlayan led sistemleri, marka imajı açısından da büyük önem taşır. Dolayısıyla işletmeler gerek küçük gerekse de büyük olsun, hitap ettiği hedef kitleye güven verebilmek ve hızlı ulaşabilmek için led ekran teknolojisinden faydalanmalıdır.

Led Ekranlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Led ekran satın alacak marka ve firmaların öncelikle hangi led ekranı tercih edeceklerine karar vermeleri gerekir. Led ekranlar, kullanım alanına göre farklı özelliklerde üretilmektedir. İç mekanda kullanılacak led ekranlar kapalı alana uyumlu şekilde üretilirken, dış mekanda tercih edilecek led ekranlar olumsuz hava koşulları göz önünde bulundurularak dayanıklı üretilir. Dış mekan için üretilen led ekranlar, iç mekan led ekranlara kıyasla dava büyük ebatlarda tasarlanır. Dolayısıyla da metrelerce uzaklıktan kolaylıkla fark edilebilen ürünlerdir. Tüm hava koşullarına rağmen üstün performans gösteren led ekranlar, 7/24 reklamcılık hizmeti sağlayabilen ürünlerdir. Kar, yağmur, sis gibi görüntüye engel olabileceği düşünülen hava şartlarında bile led ekranlar görüntü kalitesinden ödün vermez, üstün performansla çalışmaya devam eder.

Teklif İste