Led ekranlar, iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere kendi içerisinde ikiye ayrılır. Teknolojinin günden güne gelişip yenilenmesiyle beraber, her sektörün reklam ihtiyacı da farklılık göstermiştir. Pazarlama araçlarından biri olarak bilinen led ekranlar, yüksek görüntü kalitesine sahip olmaları yönüyle, her sektörden markaya üst düzey bir tanıtım yapma fırsatı sunar. Sektörde, ilgili markaların etkilemeye çalıştıkları bir hedef kitle vardır. Rekabet oluşumunu büyük ölçüde etkileyen hedef kitlenin ilgisini çekebilmek ise oldukça önemlidir. Reklam sahasında doğru aracı kullanabilmek, hedef kitleyi yakalayabilmek açısından mihenk taşı niteliğindedir. Markaların müşteri kitlelerine başarılı bir şekilde ulaşmalarını sağlayan led ekran teknolojileri günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Led Ekran Çeşitleri ve Tercih Edilme Sebepleri

Marka ve firmaların yapmış oldukları ürün ve hizmetleri hedef müşteri kitlesine başarılı bir şekilde ulaştırabilmeleri için doğru reklam araçlarını kullanmaları gerekir. Led ekranlar da üstün görüntü kalitesi sunmaları avantajıyla markaların sektörde öncü olmalarına aracılık eder. Gün ışığında dahi yüksek performans gösterebilen led ekranlar, karanlıkta da kalitesinden ödün vermeden çalışmaya devam eder. Oldukça başarılı bir görüntüleme özelliğine sahip olan led ekran teknolojileri hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda yoğun ilgi görür. Led ekran teknolojilerini diğer görüntüleme birimlerinden ayıran en temel özellik, günün her anında üstün performans göstermesidir. Led ekranların kullanıldığı başlıca yerleri; alışveriş merkezleri, havaalanları, stadyumlar ve konser alanları olarak sıralamak mümkün.

Led ekranlar; iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere iki farklı alanda tercih edilir. Dış mekan led ekranlar, dış sahada kullanıma uygun olacak şekilde üretilir ve bu nedenle de iç mekan led ekranlara kıyasla daha dayanıklı oldukları bilinir. Dış mekan led ekranlar açık alanlarda tercih edilen görüntüleme teknolojisi olması yönüyle olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek özellikte üretilir. Dış mekan led ekranlar, hem gün ışığında hem de karanlıkta üstün performans gösterebilmek adına parlak bir görüntü kalitesine sahiptir. İç mekan led ekranlardan farklı olarak dış mekan led ekranlar gün ışığında da çalışmaktadır. Bu nedenle de ekran parlaklık oranı, iç mekan led ekranlara göre daha fazladır. Dış mekan led ekranların piksel aralığı, iç mekan led ekranlara göre daha fazladır. Piksel yoğunluğu ise daha düşüktür. Led ekran teknolojilerinin fiyatları ise ürünlerin kullanım alanına ve ebatlarına göre farklılık göstermektedir.

Led Ekran Kullanımının Sektördeki Önemi

Led ekran kullanımı marka ve firmalar için büyük bir öneme sahiptir. Her marka, hedef müşteri kitlesi tarafından başarılı ve etkin bir şekilde hatırlanmak ister. Bunun en etkili yöntemlerinden birisi de AVM’lerde, şehir merkezlerinde ya da iç mekanlarda tercih edilen led ekran teknolojisinden faydalanmaktır. Dış mekanlarda, insanların ilgisini çekebilmek için devasal büyüklükte üretilen led ekran teknolojileri, aynı anda yüzlerce kişinin ilgi odağı olmayı başarır. Görünürlük açısından da üstün performans gösteren bu led ekranlar, markaların hafızalara kazınabilmesi için tercih edilebilecek ideal seçeneklerden biridir. Sektörel rekabetin yoğun olduğu günümüzde, markaların hedef müşteri kitlesiyle iletişimde kalabilmesi büyük önem taşır. Led ekran teknolojileri ilgili müşteri kitlesinin ilgisini çekebilme yönünde üstün performans gösterir.

Teklif İste