Günümüzde led ekranlar, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen görüntüleme teknolojisidir. Marka ve firmaların daha fazla kişi tarafından tanınmasına vesile olan led teknolojileri talep edilen boyutlarda üretilebilen cihazlardır. Türkiye’nin en büyük led ekranı Fenova Teknoloji tarafından Kayseri’de 312 m² olarak yapıldı. Uzman ekibiyle Türkiye’nin en büyük led ekranını üreten Fenova, ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte dilediğiniz led ekran modelini üreterek hizmetinize sunar. İşte, led ekranın reklamcılık alanındaki etkileri hakkında en çok merak edilenler…

Reklamcılıkta Led Ekranın Önemi

Marka ve firmalar, hedef müşteri kitlesine ulaşabilmek için en etkili yolları kullanmayı tercih eder. Günümüzde teknoloji yaygın bir kullanım aracı olduğu için reklamcılık alanında da en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmayı başarmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle, reklamcılık alanındaki çözümler de çeşitlenmiştir. Görsel yayınının gücünden faydalanmak isteyen markalar, led ekran teknolojileri sayesinde 7 gün 24 saat markalarını göz önünde tutmayı başarmışlardır. Gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda oldukça yaygın olarak tercih edilen görüntüleme teknolojileri, etkin bir yayın imkanına sahip olduğu için birçok marka ve firma tarafından tercih edilmektedir.

En çok kullanılan led ekran seçeneklerinin başında iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran modelleri yer alır. Dış mekan için kullanılan led teknolojileri, iç mekanda tercih edilen görüntüleme sistemlerine kıyasla daha büyük ebatlarda üretilir. Dış etkenlere karşı daha dayanıklı olması da dış mekan led ekranların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Dış mekan led ekranlar gün ışığında da kaliteli görüntüleme sağlar. Marka ve firmalar, gece gündüz demeden reklamlarını led ekranlar üzerinden hedef kitleyle buluşturmaya devam edebilmektedir. Reklamcılığın vazgeçilmez ara yüzlerinden biri olan dış mekan led teknolojileri; AVM’lerde, parklarda, şehir merkezlerinde, havaalanlarında, stadyumlarda ve konser gibi açık alanlarda sıklıkla tercih edilir.

Dış mekanda kullanıma uygun olarak üretilen led ekranlar, gün ışığının artıp azalma durumuna göre ışık gücünü otomatik olarak ayarlayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde gün ışığı, led ekrana yansıtılan görüntünün performansını olumsuz etkilemez. Ekrana yansıtılan reklam, güneş ışığı karşısında dahi başarılı bir görüntüye sahip olur ve hedef müşteri kitlesiyle buluşur. Led ekranlar, enerji tasarrufuna sahip olmaları yönüyle de oldukça ekonomik görüntüleme cihazlarıdır. Ekonomik olarak hedef müşteri kitlesinin ilgi odağı olmak isteyenler, led ekran çözümleri ile markalarını zirveye taşımak için adım atabilirler.

Neden Led Ekran Teknolojileri Tercih Edilmeli?

Her firma, ürünlerinin en başarılı şekilde pazarlanmasını ister. Başarılı pazarlama yöntemleri için de çağın getirilerini göz önünde bulundurmanın önemi büyüktür. Led ekran teknolojileri, reklam ve pazarlama alanında günümüzde en etkin şekilde hizmet veren çözümlerden biridir. Markayı, müşteri kitlesiyle buluşturmak için görsel yayın gücünü kullanan led ekranlar, günün her anında göz önünde olmak isteyenlerin vazgeçilmezidir. Aynı anda yüzlerce kişiye ulaşma imkanı sunan led ekranlar, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda büyük rağbet görür. İnsan kalabalığının en yaygın olduğu şehir merkezleri, AVM’ler, metro ve istasyonlar, stadyumlar gibi mekanlar reklam sektörünün de en sevdiği alanlar. Hedef kitleye kolaylıkla ulaşım sağlanabildiği bu yerler, led ekran teknolojilerinin de en etkin olarak kullanıldığı adreslerdir. Led ekranlar aynı anda geniş bir kitlenin ilgi odağı olmayı başarır. Günümüz teknolojisine hitap eden bir reklam aracıdır. Pek çok sektörün tercih sebebi olmayı başarır.

Reklamcılık ihtiyacını başarılı bir şekilde karşılayan led ekranlar; sadece bir marka ya da ürünün tanıtılmasını değil, en başarılı şekilde hedef kitleye ulaştırılmasını hedefler. Başarılı bir reklamcılıkla, markaların da rakiplerinden sıyrılması kolaylaşır. Led ekranlar, markaların iç ve dış mekanlarda müşteri kitlesiyle buluşmasını kolaylaştırır. Led ekranlar, tercih durumuna göre istenilen boyutlarda üretilebilmektedir. Dış mekanlarda, kişilerin görüş alanı daha geniş olduğu için tercih edilen led ekran boyutları da daha büyük olmaktadır. Üretilen led ekranlar, uzun ömürlü kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Özellikle dış mekanda kullanılan led teknolojilerinin olumsuz hava koşullarında da etkin olarak hizmet verecek şekilde üretilmeleri büyük bir avantajı da beraberinde getirir. Led ekranlar, reklam sektörünün en sık kullandığı görüntüleme teknolojileri arasında yer alır.

Teklif İste