Led ekranlar, pazarlama ve reklam alanında en çok tercih edilen ürünlerdir. Bunun yanı sıra konser, kutlama ve parti gibi organizasyonlarda da led ekran teknolojileri sıklıkla tercih edilir. Led ekranlar kişisel tercihler doğrultusunda farklı boyutlarda üretilebilen cihazlardır. Teknolojik ürünlerde, genellikle ürünlerin tercihe göre tasarımı mümkün değilken, led ekran teknolojileri kişiye özel üretim imkanı sunar. Led ekranlar, ekonomik olması açısından her sektörde tercih edilmektedir. Konser alanı led ekranlar özel isteğe göre tasarlanırken, led ekran boyutu bilgisi oldukça önemlidir. Led ekran satın alırken, ihtiyaca en uygun led ekranın seçilmesine dikkat edilmelidir. Led ekranın teknik özellikleri ve ebatı hakkında üretici firmaya detaylı bilgi vermek de oldukça önemlidir. Böylelikle istenilen özellikte ve boyutta led ekran üretimi yapılabilmektedir.

Konser Alanı Led Ekranın Avantajları

Konserler, kalabalık kitlelerin bulunduğu ortamlardır. Konser alanına kurulan led ekranlar, sahnedeki her ana şahit olmak isteyenler için muhteşem bir teknolojidir. Konser led ekranlar, oldukça büyük ebatlarda üretilmeleri yönüyle konser alanındaki herkesin görüş açısında olmayı başarır. Konser led ekranın en büyük avantajlarından birisi hem büyük olması hem de gün ışığında da üstün performans göstermesidir. Konser alanları, eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için en ideal ortamlardır. Sahnedeki sanatçıyı, gösteriyi ya da sunumu konser alanındaki herkes en konforlu şekilde görebilmeyi ister. Fakat kalabalığın olduğu yerde herkesin sahneyi başarılı bir şekilde görmesi mümkün değildir. Burada devreye konser alanı led ekranlar girer.

Konser led ekran, sahnenin en uzağında yer alan kişilerin, ortamın coşkusuna eşlik edebilmesi için oldukça önemli bir aracıdır. Her ne kadar konserler hava karardıktan sonra yapılsa da, 7/24 görüntü aktarımı yapabilen led ekranlar gün ışığında da üstün performans göstermektedir. Led ekran teknolojileri sayesinde görüntüde performans açısından hiçbir kayıp yaşanmadan gündüz konserleri de düzenlenebilir. Led ekranların tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisi de gündüz üstün performans gösterebilmesidir. Konser alanında kullanılan led ekranlar ile sahne yakınlarında izdiham oluşması da engellenmiş olur. Böylelikle konser alanında bulunan herkes, anın keyfini en iyi şekilde çıkarmanın mutluluğunu yaşar. Normal şartlarda, sahnedeki gösterinin herkesin görüş açısında olması imkansızdır. Led ekran teknolojileri sayesinde, sahnedeki gösteriyi kaçırmadan herkes led ekranlar aracılığıyla izleyebilir. Sahnedeki görüntü, led teknolojisi sayesinde ekrana yansıtılır. Bu teknolojiyle beraber, herkesin aynı konforda konserin tadını çıkarması mümkündür. Bu devasal led ekranlar sadece konser alanlarında değil; kongreler, açılışlar, lansmanlar, spor salonları, alışveriş merkezleri, düğünler, doğum günleri ve mezuniyet törenleri gibi yerlerde de tercih edilmektedir.

Mobil Led Ekranların Konser Alanında Kullanımı

Konser alanlarında en çok tercih edilen led teknolojilerinden birisi de mobil led ekranlardır. Mobil led ekran sistemleri, araç durduğunda aracın üzerinde yer alan elektronik motorlu sistemle 2 metre kadar yükselebilen ürünlerdir. Mobil led ekranın bulunduğu araçlarda 9 KW gücünde jeneratör ve aktif ses sistemi de yer alır. Led ekran için uygun bulunan araca komple giydirme işlemi de uygulanabilmektedir. Mobil led ekranlar mini platformla, mobil sahne ve ses sistemli gezici olarak da kullanılmaktadır. Mini bir miting sistemi olarak da kullanılabilen mobil led ekranların kurulumu oldukça pratiktir. Araçta; ses sistemi, jeneratör, mobil led ekran ve sahne bulunur. Mobil led ekran açık hava konserlerinde, kapalı konserlerde, mitinglerde, açık hava etkinliklerinde ve spor müsabakalarında kullanılmaktadır.

Mobil led ekranlar da diğer led ekranlarda olduğu gibi gün ışığında üstün performans göstermektedir. Güneş ışığının yoğun olduğu ortamlarda bile yüksek ışık gücü sayesinde, ekrana yansıtılan görüntünün kalitesi bozulmaz. Kalabalığın çok yoğun olduğu zamanlarda, mobil led ekranlar sahne kenarına konulduğu zaman, sahnedeki görüntü led ekran aracılığıyla konser alanının en arkasında yer alan kişiler tarafından rahatlıkla izlenebilir.

Mobil led ekranlar dışarıdan gelecek darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Kar, yağmur, sis gibi olumsuz hava koşullarından da olumsuz etkilenmezler. Dayanıklı yapıya sahip olan bu led teknolojileri, dakikalar içerisinde yayına başlayacak şekilde üretilmektedir. Her formatta görüntünün kolaylıkla aktarıldığı mobil led ekranlar, ses sistemleri sayesinde de konser alanına uzak kalanlara sesin ulaşmasını sağlar. Sistem içerisinde bilgisayar da mevcuttur.

Teklif İste