Led ekran teknolojileri, günümüzde en çok kullanılan pazarlama araçlarından biridir. Her geçen gün popülerliği daha da artan led ekranlar; konser alanlarında, stadyumlarda, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, metro istasyonlarında ve havaalanı gibi daha birçok yerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. LED kelimesi, İngilizcedeki “Light Emitting Diode” kelimelerinin baş harfinden oluşur. Türkçe karşılığı ışık yayan diyot demektir. Elektrik enerjisi led çipleri sayesinde ışık enerjisine dönüşür. Diğer görüntüleme sistemlerine kıyasla daha ekonomik ve uzun ömürlüdür.

Led Ekran Teknolojisinin Konser Alanlarında Kullanımı

Led ekranlar, günümüzde oldukça geniş bir kullanıma sahiptir. AVM’lerden stadyumlara, otellerden metro istasyonlarına kadar birçok alanda tercih edilen led teknolojileri konser alanlarında da kullanılmaktadır. Konser alanı led ekran, devasal boyutlarda üretilmesi yönüyle konser alanında bulunan herkesin görüş açısında olur. Konser led ekranları tercih edilebilir kılan en önemli özelliği gün ışığında da üstün görüntü kalitesi sunmasıdır. Keyifli vakit geçirmek için en ideal ortamlardan biri olmayı başaran konser alanları, led ekranlar sayesinde daha da konforlu olur. Konser alanına mesafe olarak uzak kalan insanlar, konser led ekranlar sayesinde sahnedeki her anı kaçırmadan izleyebilirler.

Konserler genellikle her ne kadar akşam saatlerinde yapılsa da, led ekranlar 7/24 görüntüleme hizmeti sunmaya hazırdır. Aralıksız olarak görüntü aktarımı yapabilen led ekran teknolojileri, günün her saatinde görüntü kalitesinden ödün vermeden var olan görüntüyü ekrana yansıtır. Gün ışığından etkilenmemesi de led ekranları tercih edilebilir kılan en önemli özelliklerin başında gelir. Konser alanı led ekranlar sayesinde, insanlar konser sahnesine uzak kalsalar dahi kalabalıkta yığılma oluşmaz. Led ekranlar, konserin hiçbir anını kaçırmak istemeyenler için büyük bir avantajdır. Konser sahnesinde sanatçıların herkesin görüş açısında olması mümkün değildir, bu nedenle de konser alanında bulunan herkes sahnedeki sanatçıyı rahatlıkla göremeyebilir. Konserin her saniyesini görüntüleyen led ekranlar sayesinde, sahneye uzakta olan kişiler de aynı anda konser alanını rahatlıkla izleyebilir.

Konser alanları, insan kalabalığının fazla olduğu yerlerdir. Yoğun talep gören bu alanlarda, ne yazık ki herkesin aynı konforda sahneyi görmesi mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda devreye konser led ekranlar girer. Sahnedeki görüntü direkt olarak led ekrana aktarılır ve böylelikle konser alanında olup da sahneye uzak kalan insanlar da anın tadını doyasıya çıkarabilirler. Konser, parti ve diğer organizasyonlarda görsel şölen için tercih edilen led ekran sistemleri, büyük bir ilgi görür. Genellikle konser organizatörleri, diğer organizasyon şirketleri ve belediyeler tarafından kullanılır.

Konser Led Ekran Kurulumu

Led ekranlar sadece pazarlama sektöründe değil, konser alanlarında da sıklıkla tercih edilen görüntüleme sistemleridir. Devasal ve ilgi çekici olmaları yönüyle tercih edilirler. Daha çok açık hava konserlerinde, sahneye uzak olan insanların ortama uyum sağlayabilmesi için tercih edilmektedir. Böylelikle, kişilerin sahne ile mesafesi her ne kadar uzak olsa da, ortamın coşkulu ortamına bağlı kalmaya devam ederler. Kapalı konser alanlarında iç mekan led ekranlar kullanılırken, açık hava konserlerinde dış mekan led ekranlar tercih edilir. Açık hava konserlerinde kullanılacak olan led ekranlar kar, yağmur, sis gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde tasarlanır. Konser led ekranı, talep edilen boyutlarda üretilebilmektedir.

Konser alanı led ekran kurulumu, led ekranların parçası olan modüllerin bir araya getirilerek montajının yapılmasıyla sağlanır. Modüller, destek ayağı denilen metal parçalarla desteklenir. Her bir modülün yan yana getirilip monte edilmesi sonucu konser alanı led ekran ortaya çıkar. Diğer görüntüleme teknolojilerine kıyasla güneş altında yüksek performans gösterebilen bu led ekranlar, olumsuz hava koşullarında da dayanıklıdır. Kullanım amacına göre tercih edilen led ekran teknolojileri, talep edilen boyutlarda hazırlanabilmektedir.

Led ekranlarda yer alan ışık sensörleri, ortamdaki ışık durumuna göre artıp azalabilmektedir. Gün ışığında da üstün performans sağlayan led ekranlar, akşam yapılan konserlerde olduğu gibi gündüz de kusursuz bir performans göstermektedir. Konser alanı led ekran fiyatları, tercih edilen ekran boyutuna göre farklılık göstermektedir. Led ekranlar farklı formattaki dosya biçimlerini desteyen teknolojide üretilmektedir. Bu sayede led ekran teknolojileri sayesinde ekranda kolaylıkla fotoğraf, canlı yayın ve video sunumu yapmak mümkündür.

Konser LED ekranlar ve daha fazlası için Fenova.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Satış temsilcilerimizden ise hızlıca teklif alabilirsiniz.

Teklif İste