Led ekran sistemleri, en başarılı pazarlama araçlarından biridir. Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle beraber, pazarlamadaki rekabet yöntemleri de değişiklik göstermiştir. Led ekran sistemleri de, bu alanda en çok tercih edilen tanıtım seçeneklerinden biri olmayı başarmıştır. Görüntüleme cihazlarının en gelişmiş versiyonu olan led teknolojileri, marka ve firmaları müşteri kitlesiyle buluşturan en ideal arayüzlerdir. Led ekranlar, iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere ikiye ayrılır. Led ekranlar, geniş bir kitleye hitap edebilmek için devasal boyutlarda üretilmektedir. İç mekan led ekranlar, dış mekan için üretilen led ekranlara kıyasla daha küçük ebatlarda üretilmektedir. Özel üretimlerde, marka ve firmalar diledikleri boyutlarda led ekran üretimi yaptırabilmektedir.

İşletmeler için Led Ekran Sistemlerinin Önemi

Led ekran sistemleri, işletmelerin müşteri kitlesiyle daha kısa sürede buluşmasına vesile olur. Gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda aktif olarak kullanılabilen bu led ekranlar, tanınırlığı artırmak için tercih edilebilecek en ideal teknolojik ürünlerdir. Led ekranlar marka ve firmalara kullanım alanına göre farklı avantajlar sunmaktadır. Örneğin; daha geniş bir kitleye aynı anda ulaşabilmek için dış mekan led ekranlar tercih edilirken, iç mekanlarda etkin bir görüntü kalitesi elde etmek için de iç mekan led ekranlar kullanılır. Dış mekan led ekran, daha büyük ebatlarda üretildiği için şehir merkezi, AVM’ler, metro istasyonları gibi kalabalığın yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Dış mekan led ekranlar her ne kadar büyük boyutta üretilmiş olurlarsa olsunlar, görüntü kalitesinden ödün vermezler. Boyutlarının büyük olması sebebiyle dış mekan led ekranlar, tır desteğiyle kolaylıkla kullanım noktasına taşınmaktadır.


İç mekan led ekranlara ise günümüzde en çok mağazacılık sektöründe rastlamak mümkündür. Reklam ve tanıtım amacıyla kullanılan led ekran görüntü sistemleri görsel bir reklam teknolojisidir. Müşterilerin ilgisini daha etkin bir şekilde çekmeyi başarır. Üstün görüntü kalitesiyle başarılı bir pazarlama aracı olmayı başaran led ekranlar, her sektörden birçok marka ve firma tarafından tercih edilmektedir. Basit bir kullanıma ve hafif tasarıma sahip bu led ekran sistemleri, düşük enerji tüketimine sahip olmaları yönüyle de ekonomik ürünlerdir. İç mekan led ekranlar; mağazalarda, eğlence ve spor merkezlerinde, eğitim sahasında, otel ve restorasyonlarda ve daha birçok sektörde ilgi çekmek için tercih edilmektedir.

İç mekan led ekranlar da, dış mekan için üretilen ekranlarda olduğu gibi karanlıkta ve gün ışığında üstün performans gösterir. Dayanıklı yapıda üretilen led ekranlar, uzun ömürlü kullanım için de uygun ürünlerdir. Pratik ve kolay kuruluma sahip iç mekan led ekranlar pazarlama alanında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Led ekranlar düşük ışık kirliliğe sahip olmanın yanı sıra düşük sıcaklığa da sahiptir. 7/24 kullanıma açık olsa dahi led ekran sistemlerinde aşırı ısınma meydana gelmez. Müşteri potansiyelini artırmak için tercih edilen led ekran görüntüleme sistemleri, rakiplerden sıyrılmak için kullanılabilecek en ideal seçeneklerden biri.

Led Ekran Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Led ekran satın almadan önce firmalar, led teknolojilerinin hangi sahada kullanılacağına karar vermelidir. Bu karar doğrultusunda iç mekan led ekran mı yoksa dış mekan led ekran mı kullanılacağı belirlenmiş olur. Dış mekan led ekranlar, metrelerce uzaktan görülebilen devasal ekranlardır. Dış mekan led ekranlarla aynı anda yüzlerce kişiye hitap etmek mümkündür. İç mekan led ekranlar, daha küçük boyutlarda üretilir ve tasarım olarak iç mekan kullanımına uygundur.

Led ekran satın alırken ledler arasındaki mesafenin ne kadar olduğuna dikkat etmek oldukça önemlidir. Led mesafesinin az olması, görüntü kalitesinin yüksek olması demektir. Led ekran seçiminde yüksek görüntü kalitesi isteyenler, led mesafesi detayını göz önünde bulundurmalıdır. Led ekranların görüntü kalitesi hem iç mekan led ekran seçiminde hem de dış mekan led ekran seçiminde önemli bir detaydır. Led ekran satın alırken RGB denilen led ışıklarının birbiri arasındaki mesafenin ne kadar olduğu sorulmalıdır.

Dış mekan led ekranlar yağmur, kar, sis gibi olumsuz hava koşullarına dayanıklı olarak üretilmektedir. İç mekan led ekranlar, dış mekan led ekranlara kıyasla daha hassas yapıya sahiptirler. Led ekranların piksel mesafesi, led ekran boyutuna göre belirlenmektedir. Piksel yoğunluğu arttıkça görüntü kalitesi de artar.

Teklif İste