Reklamcılık sektöründe tercih edilen ürünlerin amacı, markaların ürünleri hakkında doğru bilgiyi hedef müşteri kitlesine kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırmaktır. Reklamcılık sektörünün gözde ürünlerinden birisi de hiç şüphesiz led ekran teknolojileridir. İlgi odağı olmayı başaran, görüntü kalitesiyle dikkat çeken bu devasal ekranlar markaların tanıtımını üstlenerek insanların hafızasına kazınmayı başarır. Led ekranlar sayesinde sürekli göz önünde olan markalar, belli bir süre sonra sektörel açıdan insanların ilgi odağı olmasa bile hatırlanırlar. Led ekranlar, günümüzde her sektörün kendine yer bulabileceği popüler pazarlama araçlarından biridir.

İşletmeler Hangi Led Ekranları Tercih Etmeli?

Led ekranlar kullanım yerlerine göre iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere ikiye ayrılır. İç mekan led ekranlar, kapalı alanlarda kullanılan led teknolojileridir. Dış mekan led ekran ise açık hava reklamcılığında tercih edilen ürünlerdir. İç mekan led ekranlar günümüzde daha çok mağazacılık sektöründe tercih edilir. Ürün ve kampanyaların yer aldığı bu ekranlar, markaların müşteri kitlesiyle direkt iletişimde kalmasını sağlar. Mağaza vitrinlerinde ya da direkt mağaza içlerinde duvarlara entegre olarak iç mekan led ekranlara rastlamak mümkün. Dış mekan led ekranlar ise iç mekan led ekranlara kıyasla daha devasal ürünlerdir. Açık hava şartlarına uygun olarak tasarlanırlar. Olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi, dış mekan led ekranların en önemli avantajlarından biridir. Günün her anında reklam yapmak isteyen işletmeler, insan kalabalığının yoğun olduğu yerlerde konumlanan dış mekan led ekranları tercih edebilirler. İşletmeler, led ekranı nerede konumlandırmak istiyorlarsa o doğrultuda iç mekan ya da dış mekan led ekrandan birini tercih etmelidir.

Led Ekranlar Nerede Kullanılırsa Daha Etkili Olur?

Hangi tür led ekranı satın alacağınız kadar bu led ekranı nerede kullanacağınız da büyük önem taşır. Led ekran satın alacak işletmeler, her led ekranın kullanım yerinin farklı olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin; totem led ekranlara daha çok şehir merkezlerinde, şehir giriş çıkışlarında ya da alışveriş merkezlerinde rastlamak mümkündür. İnsan kalabalığının yoğun olduğu yerlerde kullanılan bu led ekranlar, aynı anda yüzlerce hatta binlerce kişiye hitap edebilir. Kalabalık kitlelere hitap eden işletmeler, totem led ekranları tercih edebilirler. Sadece ürün ve kampanyaları hakkında anlık bilgilendirme yapmak isteyen markalar ise iç mekan led ekranları tercih edebilirler.

Led Ekran Siparişi Nasıl Verilir?

Led ekran satın almak isteyen işletmeler, öncelikle hangi led ekran türüne ihtiyaçları olduklarını belirlemelidir. Sektörün öncü isimlerinden biri olan Fenova, led ekran teknolojileri alanında uzman ekibiyle hizmet vermektedir. Sipariş öncesinde işletmeler detayları led ekran üreticileriyle konuşmalı, üretim aşaması ve üretim sonrasındaki montaj süreci hakkında detaylı bilgi almalıdır. Tüm süreç hakkında bilgi aldıktan sonra, onaylamaları halinde işletmeler için tercih ettikleri led ekran ürününün üretim süreci başlatılır.

Teklif İste