LED kelimesi, İngilizcede “Light Emitting Diode” kelimelerinin kısaltmasından oluşur. Teknolojinin günden güne gelişmesiyle beraber, görüntü sistemlerinin kalitesi de artış göstermektedir. Gerek tasarım olarak gerekse teknoloji olarak gelişme gösteren bu cihazlar, günümüzde birçok marka ve firma tarafından reklam aracı olarak kullanılmaktadır. Led ekran sistemleri, görüntünün başka bir ortamdan aktarıldığı ve yansıtılan görüntüde belli değişikliklerin yapılabildiği sistemlerdir.

Dış Mekan Led Ekran Nedir?

Günümüzde reklam ve tanıtım alanında teknolojik birçok yöntem kullanılır. Bu yöntemlerin en bilinir olanları arasında led ekran çözümleri de yer alır. Led ekranlar; iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere ikiye ayrılır. Dış mekan led ekranlar, dışarıda kullanıma uygun olarak üretilen led ekranlardır. Marka ve firmalar, hedef müşteri kitlesine ulaşabilmek için görsel yayın gücünden yararlanmak ister. Led ekranlar da, marka ve firmalara 7/24 tanıtım reklamlarını sunabilecekleri bir ortam sağlar. Led ekranlar sayesinde aynı anda yüzlerce kişiye ulaşmak mümkündür. Görüntü kalitesiyle ilgi odağı olmayı başaran bu devasa ekranlar, etkin bir yayın imkanı sunar. Led ekranlara insan kalabalığının fazla olduğu açık alanlarda rastlamak mümkündür. Markaların özellikle indirim ve kampanyalar hakkında bilgi verdikleri bu ekranlar, pazarlama teknikleri arasında en geçerli yöntemlerden biridir. Dış mekan led ekran fiyatları, kaliteye ve tercih edilen ekran boyutuna göre farklılık göstermektedir.

Dış Mekan Led Ekran Özellikleri ve Avantajları

Dış mekan led ekran, her hava koşuluna uygun olacak şekilde tasarlanır. Özellikle gün ışığında, ekrana yansıtılan görüntünün gün ışığından etkilenmemesi avantajına sahiptir. Dış mekan led ekranlara; AVM’lerde, parklarda, caddeler, stadyumlarda, konser alanlarında, şehir merkezlerinde, demiryolu istasyonlarında ve havaalanında sıklıkla rastlamak mümkündür. Dış mekanlara uyumlu olarak tasarlanan bu led ekranlar, gün ışığına göre otomatik parlaklık ayarına sahiptir. Bu özellikleri sayesinde, güneşin etkin olduğu zamanlarda led ekrandaki görüntü ışıktan etkilenmez. Led ekrana yansıtılan reklam ve tanıtım afişi, başarılı bir şekilde hedef kitleyle buluşmaya devam eder. Led ekranlar, enerji tasarrufuna sahip olması yönüyle de oldukça ekonomik cihazlardır. Ekonomik olarak müşteri kitlesine ulaşmak isteyenler, dış mekan led ekranları tercih edebilir.

Dış Mekan Led Ekranların Reklam Sektöründeki Önemi

Reklamcılığın esas amacı; bir markanın ya da firmanın ürün ve hizmetlerini en başarılı şekilde hedef kitleyle buluşturmak ve geri dönüşler alabilmektir. Bu amacın gerçekleştirilebilmesi için de günümüzdeki etkin pazarlama seçeneklerinden faydalanmak gerekir. Teknolojinin revaçta olduğu günümüzde, reklamcılık alanında görüntüleme sistemlerinden fazlaca istifade edilir. Dış mekan led ekran sistemleri de, en çok tercih edilen tanıtım seçeneklerinden biridir. Dış mekan led ekranlar, pazarlama ihtiyacını başarılı bir şekilde karşılayan sistemlerdir. Bu led sistemleri sayesinde aynı anda yüzlerce hatta binlerce kişiye ulaşmak mümkündür. Pazarlama stratejisinde en önemli detaylardan birisi de, sadece bir ürünün en iyi şekilde pazarlanması değil, rakip firmalara kıyasla daha özgün bir şekilde müşteri kitlesine sunulmasıdır. Dış mekan led ekranlar, bilinirliği artırmak için tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında yer alır. Yapılan araştırmalara göre, led ekranların yaklaşık olarak yüz bin saatlik ömürleri olduğu bilinmektedir. Bu da led ekranların hiç kapatılmadan yaklaşık olarak on bir yıl sıkıntısız çalışması demektir. Bu durumun, tercih edilen led ekranların malzeme kalitesine göre farklılık göstereceği de göz önünde bulundurulmalıdır. En kaliteli ürünü satın alabilmek için alanında uzman teknik ekipten detaylı bilgi almak oldukça önemlidir.

Dış mekan led ekranların, reklam sektöründe tercih edilmesinin en önemli sebebi de dayanıklı olmasıdır. Olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen bu led ekranlar; yağmur, kar, sis, dolu gibi hava koşullarında parlaklığını gün ışığına göre ayarlar. Led ekranların gün ışığından ya da olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi demek, ekranda yer alan reklamın günün her anında hedef kitleyle buluşması demektir. Led ekranlar modüler yapılardan oluşur. Bu yönüyle de, dış mekan led ekranların istenilen boyutta üretilmeleri mümkündür. Dış mekanlarda da iç mekanlarda da farklı boyutlarda led ekranlar tercih edilebilir. Kolayca taşınabilen panellerden oluşması sayesinde de, montajı da pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Tüm bu detaylar led ekranların tercih edilme oranını artırmaktadır.

Teklif İste