LED ekranların kullanım alanları her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Artık LED ekranlar etkinlik alanları için olmazsa olmaz araçlardan bir tanesi. Etkinliklerini sürekli olarak farklı şehirlerde gerçekleştiren markalar yanlarında LED ekranlarını da götürüyorlar. Buna ek olarak gidilen alanlarda LED ekran bulunmuyorsa birçok önemli ekip etkinliğe katılmayı kabul etmiyor. Çünkü bu ekranlar etkinlikler için çok büyük kazanımlar sunmakta.

Etkinliklerde devasa boyutlarda LED ekranlar kullanmak mümkün. Böylece etkinliğe katılan herkes LED ekranlar üzerinden verilen mesajları net bir şekilde okuyabiliyor. Bu sayede de insanların ve etkinliğin yöntemini çok kolay bir hale geliyor. LED ekranlar sayesinde etkinliklerde;

  • Sahne şovlarının çok daha etkileyici olması,
  • İzleyicilerin de şova dahil edilmesi,
  • İzleyicilerin gerekli konularda bilgi sahibi olması,
  • Reklam ve sponsorluk yayınlarının yapılabilmesi,
  • Şovun canlı olarak bu ekranlardan insanlara ulaştırılması,
  • Atmosferi daha kuvvetli bir hale getiren efektlerin uygulanması, mümkün oluyor.

Etkinliklerde Dev LED Ekranların Stratejik Kullanımı

Etkinliklerde led ekran kullanımı çok mühim bir hale geldi. Çünkü artık konserlerde yalnızca iyi bir ses kalitesinin olması yeterli olmuyor. İnsanlar harika sahne şovları da istiyorlar. Unutulmaz bir gün geçirmek için geldikleri konserlerde hem gözlerinin hem de kulaklarının pası silinerek eve gitmek istiyorlar. Bunun için de LED ekranlar inanılmaz bir araç. Konser sahnesinin arkası tamamen LED ekranlar ile kaplanarak görsel şovlar maksimum seviyelere çıkarılabilir.

Etkinliklerde led ekran kullanımı ile birlikte izleyicilerin de şovun içerisine dahil edilmesi mümkün. Stadyumlarımızda bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Futbol müsabakalarında gol atıldıktan sonra golün anonsu bir şova dönüştürülüyor. Bu aşamada stadyumun içerisinde olan LED ekranlarda golü atan futbolcunun ismi ve soyismi yazıyor. Bunun ardından stadyumdaki anonsçu futbolcunun soyismini söylerken taraftarlar hep bir ağızdan futbolunun ismini söylüyor. Böylece çok daha eğlenceli bir senkron ortaya çıkmış oluyor. Bu yöntem farklı spor müsabakalarında da kullanılıyor. Konserlerde de LED ekran üzerinden şarkı sözleri akarak herkesin şarkıyı doyasıya söylemesi sağlanabiliyor. Bütün bunlar seyirciyi etkinliğin bir parçası haline getiriyor.

Diğer bir led ekran kullanımı ile elde edilen avantaj ise insanların çok kolay bir şekilde bilgilendirilmesi. Dev LED ekranlar üzerinden etkinliğin başlangıç saatleri ve misafirlerin içeriye alınma saatleri açıklanıyor. Bunun yanında misafirlerin biletlerini hazırlaması ya da sıvı gıdaların içeriye sokulmayacağı gibi duyurular da bu ekranlardan yapılıyor. Etkinlik alanına giriş için büyük krokiler hazırlanarak herkesin doğru alandan giriş yapması sağlanıyor. Benzer bir durum çıkış işlemlerinde de geçerli. Bütün bu adımlar sayesinde etkinliklerde karışıklıklar yaşanmadan etkinlik alanı dakikalar içerisinde dolup boşaltılabiliyor.

LED ekranlar reklamcılık sektörünün temel araçlarından bir tanesi olarak tanımlanıyor. Haliyle etkinliklerde de bu amaca hizmet etmeye devam ediyor. Etkinliklerin bizlere çok daha uygun fiyatlara ya da ücretsiz bir şekilde ulaşmasını sağlayan bazı sponsorlar var. Bu sponsorlar kendi markalarının logo ve isimlerinin etkinlik boyunca kullanılması karşılığında bu yardımları sunuyorlar. Büyük LED ekranlar da bu markaların paylaşımları için çok değerli araçlar. Etkinliklerin belirli bölümlerinde LED ekranlar üzerinden reklam ve tanıtımlar yapılıyor. Özellikle etkinlik öncesinde insanlar başlama anını beklerken LED ekranlar üzerinden reklamları takip ediyorlar. Bu da önemli bir tanıtım oluyor.

Teklif İste